RADY - NÁVODY

Postup-Návod-Rady Porady

Alfa Romeo 156 2.5 V6 - Xenony

HOTOVO
HOTOVO

Postup jak na Alfě 156 předělat normální světla na Xenonové .

Zvolil jsem si HID Xenon 6000K sadu pro H7 žárovky (ale v zásadě je to jedno jaké máte žárovky postup je stejný ). Samozřejmě je potřeba dodržet postup od výrobce.

Pro montáž je potřeba nejdřív demontovat světla a v tomto případě i nárazník (ale tak to maji i jiné značky) ,viz. foto 3. protože má tahle Alfa ostřikovače světel a nechtělo se mi vypouštět náplnˇ v nádobce postačí jen nárazník sesunout na výstuhu a zajistit aby nespadl (stačí drátkem uprostřed) .

Co budeme potřebovat viz.foto 2. aku vrtačku ,6 vrták ,vykružovač na otvor 25mm ,kleště ploché ,kleště štípačky ,křížový šroubovák ,ořech 10 nebo klíč (ale ořech na malou golu je asi idealní).

Tak do toho - máme sundaný nárazník ,vyndané světla a můžem se pustit do samotné montáže Xenonu. (V krabičce je návod ,ale víte jak to s těmi návody někdy je tak sem ho v rychlosti přefrčel :-) ). Když si ho přečtete asi tim nic neskazíte.

Jako první demontujem zadní kryt žárovky H7 a vyndáme žárovku foto 4. ,potom si vezmem akovku + vykružovák a vyvrtáme otvor 25mm aby tím otvorem prošly konektory a aby hezky zapadla těsnící guma foto 5. ,nasdíme Xenonovou výbojku místo žárovky a zajístíme úplně stejně jako klasickou žárovku . POZOR nedotkně te se výbojky mohla by prasknout. Když máme nasazeno tak na konektor který byl nysazený na žárovce napojíme nové kabely černý /hnědý a červený/žlutý upravýme kabely v parabole ,otvorem protáhneme kabely s konektory a do otvoru nasadíme gumyčku ,kryt namontujem na světlo asi jako já foto 6. Půlka je za námi.

Světlo otočíme (může se to lišit ) ,ale Alfa tam má akorát pěkné místečko foto 7. vezmem si Balast a příslušenství pro upevnění ,já jsem držák ohnul do pravého úhlu a vyvrtal dva otvory na proti sobě 6 vrtákem ,potom jsem Balast připevnil přiloženým šroubkem ,protože se mi zdálo že jeden šroubek je málo a Balast by se mohl třást tak jsem mezi světlo a Balast nasadil kus molitanu a přes otvory jsem ho přitáhl el.páskou foto 8. potom už zbývá jen napojit 2 malé konektory podle barev (nejde to splést) a silný konetror do Balastu foto 9.

Světlo přimontujem zpět na auto asi takhle by to mělo vypadat foto 10. a 11. všude je dost místa a ničemu nic nepřekáží. Napojíme originální elektriku a můžem rozsvítit .

Když všechno dobře dopadne tak to vypadá asi takhle poslední fotka.

Celkem tahle přestavba zabrala cca 3 hodinky práce (cca 800.-)

Xenonová sada 2200.-

Celkem za 3000.-

Když si netroufnete nebo nemáte čas můžeme předělat světla i na vašem autě.


Alfa Romeo 156 - Lakování brzdičů

Až to dodělám tak to zveřejním :-)